Savremeni đaci pokazali raskošan talenat na foto konkursu “Portret jeseni”

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 08.11.2022

Savremeni đaci pokazali raskošan talenat na foto konkursu “Portret jeseni”

Naši đaci i ove godine su nas ostavili bez daha čarobnim fotografijama jeseni

Foto-konkurs „Portret jeseni”, koji već treći put realizujemo u Savremenoj, rezultirao je velikim brojem fotografija izuzetnog kvaliteta. Zadatak učenika bio je da na što kreativniji način predstave svoje viđenje jeseni pomoću foto-aparata ili pametnog telefona i potpuno su nas oduševili svojim jedinstvenim rešenjima, od kojih mnoga mogu da pariraju radovima profesionalnih fotografa.

Naš školski žiri nije imao lak zadatak – od velikog broja vrlo kvalitetnih fotografija trebalo je da izabere one koje su ispunile sve zadate kriterijume i koje su najuspešnije odgovorile na temu konkursa. Neke od propozicija koje su učenici morali da ispoštuju bile su da se naprave fotografije visoke rezolucije, da se obrati pažnja na svetlo i senku, kao i da se vodi računa o kompoziciji i ritmu. Uslov je bio i da fotografije budu u boji, kao i da radovi budu digitalni – načinjeni foto-aparatom ili telefonom.

Konkursi su prilika za mališane da otkriju svoje talente, a za nas da ih u tome podržimo

Dete koje ima podršku da razvija svoje prirodne sklonosti u budućnosti će biti uspešna osoba koja voli ono što radi. Jedan od najvažnijih ciljeva obrazovanja u Savremenoj jeste da podstaknemo decu da otkrivaju i razvijaju svoje jedinstvene talente i zato su nam svi predmeti i sekcije podjednako značajni. Posebno nam je važno da negujemo kreativnost kod dece, jer znamo koliko je važno da sačuvaju sposobnost kreativnog mišljenja u svakoj oblasti života, bez obzira na karijerni put koji odaberu.

Pred vama su izuzetne fotografije naših talentovanih osnovaca Amile Sadović, učenice VII-2, koja je osvojila prvo mesto, Liama Lazaravića učenika V-1, koji je osvojio drugo mesto i Marka Jevtovića, učenika I-2, koji je osvojio treće mesto na konkursu:

Takođe su nas posebno očarali i sledeći radovi učenika:

Foto-konkurs „Portret jeseni” pokazao je da naši đaci uživaju u kreativnom izrazu i vole umetnost. Kao godišnje doba, jesen je uvek bila inspirativna, a naši đaci su nam pokazali da ona ima mnogo različitih lica. Neki su odabrali da predstave raskoš jesenjih boja i prirode, dok su je drugi videli kao razigranu i vedru. Upravo su nas originalnost i oko za detalj u pristiglim radovima ostavili bez daha.