Kalemegdanska potraga za blagom!

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 03.06.2022

Savremeni istraživači u kalemegdanskoj potrazi za blagom

Otkrili smo nove istorijske tajne i zasladili avanturu

Za učenike drugog razreda održana je stvarno drugačija vannastavna aktivnost – kalemegdanska potraga za blagom. Osnovci su uživali u ulozi istraživača i dobili priliku da otkriju mnoge tajne i nauče nešto novo o istoriji Kalemegdana.

U Savremenoj zabava i učenje prate jedno drugo. Zato su učiteljice i osmislile ovu neobičnu potragu za blagom, i to ni manje ni više nego na Beogradskoj tvrđavi.

Na taj način Savremena osnovna škola nastavlja da bude inspirativna sredina koja podstiče kreativnost i kulturni razvoj svojih učenika i van učionice.

Od dolaska na Kalemegdan drugaci nisu skidali osmehe sa lica. Nakon što su se podelili u ekipe i saslušali pravila, započeli su nadmetanje čiji je cilj bio da pomoću karte i kompasa dođu do skrivenog blaga u vidu čokoladne poslastice.

Zahvaljujući avanturi organizovanoj na ovaj način, učenici su upoznali Beograd iz potpuno drugačije perspektive i obogatili znanja o istoriji Kalemegdana. Imali su bezbroj pitanja i pokrenuli su nove teme za razgovor. Ovako se u Savremenoj realizuje koncept „učionice bez zidova”.

To je koncept koji Savremena osnovna škola praktikuje na osnovu uspešnih svetskih primera u obrazovanju i po kome se ova ustanova zaista razlikuje. Uz sticanje novog znanja, igre na otvorenom doprinose boljim rezultatima u školi, jer su odlične za razvoj kognitivnih, motoričkih i intelektualnih sposobnosti dece.

Radujemo se budućim avanturama!