Učenici su glasali u odabrali pobedničku pesmu

Savremeni osnovci izabrali: „Materina maza” omiljena pesma Čika Jove Zmaja

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 13.05.2020

Savremeni osnovci izabrali: „Materina maza” omiljena pesma Čika Jove Zmaja

Zahtevom da izaberu omiljenu pesmu Jovana Jovanovića Zmaja pred savremene osnovce stavljen je nimalo lak zadatak. Ipak nije baš jednostavno odabrati samo jednu od svih onih pesmica uz koje su se uspavljivali i koje su pevušili po ceo dan pre nego što su krenuli u „veliku školu”. A, mnogi od njih ih pevaju i dalje.

Ipak, nakon višenedeljnog razmišljanja i glasanja, učenici mlađih razreda Savremene osnovne škole izabrali su pobednika. U pitanju je „Materina maza”.

Jovan Jovanović Zmaj - Materina maza

Ova vanvremenska priča o razmaženom dečaku Lazi, koji stalno nešto izvoljeva, prenemaže se i zvoca, dobila je najviše glasova, i to ispred pesama „Žaba čita novine”, „Prolećnica”, „Ala je lep…” i „Pačija škola”.

Hvala savremenim osnovcima što su nas svojim glasanjem vratili u detinjstvo i čestitamo na odličnom izboru, mada, koju god pesmu da su odabrali, sigurno ne bi pogrešili jer sve što je Čika Jova Zmaj ostavio iza sebe je čista umetnost.