Izložba radova učenika Savremene osnovne škole

Savremeni umetnici: Remek-dela na uskršnjim jajima

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 21.04.2020

Savremeni umetnici: Remek-dela na uskršnjim jajima

Umeće slaganja boja, u kombinaciji sa umetničkim talentom i dečjom kreativnošću učenika Savremene osnovne škole, kao rezultat je donelo istinska mala remek-dela u likovnom konkursu oslikavanja uskršnjih jaja.

Savremeni umetnici su se baš potrudili i pažljivim, preciznim i sigurnim korišćenjem četkice, kartona, šljokica i drugih ukrasnih materijala na samo njima svojstven način iskazali ljubav prema umetnosti i tradiciji. Na ponos svojih roditelja, učitelja i nastavnika.

Pobednica konkursa sa svojim jajima

Odziv na Uskršnji konkurs bio je veliki, a nacrtani motivi na šarenim jajima bili su raznoliki, od superheroja do pilića i zeka.

Na kraju, posle mnogo razmišljanja i većanja, kao pobednički rad izabrano je jaje Darije Denisove, učenice I-1, koje na originalan način povezuje ornamentiku flore i faune.

Čestitamo Dariji, ali i svim savremenim umetnicima, i radujemo se što nas uskoro očekuju novi konkursi, takmičenja i zabava.