Savremeni osnovci osvojili zlatne medalje na sportskim takmičenjima

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 02.03.2023

Savremeni osnovci osvojili zlatne medalje na sportskim takmičenjima

Ponosni smo na uspehe svojih učenika

Svi znamo koliko je sport važan za celokupan razvoj dece. Pored toga što redovno pohađaju časove fizičkog vaspitanja u najsavremenijem sportskom centru, naši učenici su veoma uspešni i u pojedinačnim sportovima koje treniraju.

Pavle Stojanov, učenik VII-1, osvojio je prvo mesto na Državnom prvenstvu u plivanju, u disciplini kraul 50 metara za učenike VII razreda. Takmičenje je održano u Nišu, a organizator je Beogradska asocijacija za školski sport. U kategoriji u kojoj je Pavle učestvovao takmičila su se 24 najbolja plivača iz cele Srbije, a on je pobedio sa vremenom od 25 sekundi i 75 stotinki.

Učenica VI-2 Irina Ubiparip na Državnom prvenstvu u mačevanju osvojila je dve nagrade: prvo mesto u ekipnom takmičenju, u kategoriji juniorki, i treće mesto u pojedinačnom takmičenju, u kategoriji kadeta.

Irini i Pavlu čestitamo na sjajnim uspesima i želimo im još mnogo pobeda! Ponosni smo što su baš oni naši učenici i što našu školu predstavljaju u najboljem svetlu!