Savremeni osnovci u akciji sadnje drveća

/ / Blog, Cambridge, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 18.02.2022

Savremeni osnovci u akciji sadnje drveća

„Drvo za budućnost”

Osnovna škola „Savremena” se priključila projektu Fondacije 1% pod nazivom „Drvo za budućnost”. Učenici naše škole su posadili osam belih borova u parku „Ušće” u blizini hotela „Jugoslavija”.

Po jedan predstavnik svakog odeljenja je učestvovao u sadnji, a posađeno je po jedno drvo za svaki razred. Verujemo da svako od nas može dati barem mali doprinos kako bismo zajedničkim snagama napravili pozitivnu promenu i poboljšali svet u kojem živimo. Ako barem 1% ljudi prepozna ideju i donira 1% svog vremena, znanja ili novca, kontinuirano svakog meseca, sigurno možemo učiniti naše okruženje boljim i podsticajnim mestom.

Ekološke teme su uvek prisutne u Savremenoj

Savremeni osnovci od samog početka školovanja znaju koliko je važno očuvanje okoline i kroz posebno organizovane aktivnosti na časovima i van njih doprinose poboljšanju uslova života u Srbiji i na tom planu. Briga o okolini je briga za zajedničku budućnost; ovo je moto kojim se vode i savremeni osnovci.