Projekat “Parents at Work” u medijskoj kući “Al Jazeera”

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 18.05.2022

Savremeni osnovci u poseti medijskoj kući „Al Jazeera Balkans” u okviru projekta „Parents at Work”

Naučili smo kako funkcioniše rad na televiziji

Projekat „Parents at Work” pokrenut je kako bi učenici imali priliku da iz prve ruke dobiju informacije o različitim profesijama, industrijama i privatnim biznisima i tako sagledaju mogućnosti koje ih čekaju nakon školovanja, ali i da shvate važnost i primenljivost obrazovanja.

Prošle nedelje savremeni osnovci posetili su radno mesto majke učenika Luke Odobašića, medijsku kuću „Al Jazeera Balkans”. Njegova majka, Ivana Momčilović Odobašić, ugostila je mališane i upoznala ih sa zanimljivostima i izazovima koje njen posao u medijskoj kući nosi.

Osnovci su uživali i, zahvaljujući Ivani, dobili neverovatnu priliku da saznaju kako izgledaju profesija novinara i realno radno okruženje u jednoj medijskoj kući.

Tokom posete učenici su videli kako bi mogla da izgleda njihova buduća profesija ukoliko se odluče za novinarstvo, koliko je ono što uče u školi primenljivo u stvarnom svetu, kako im obrazovanje pomaže da donesu najbolje izbore kada je u pitanju njihova budućnost, kako izgleda život odraslih i koliki trud oni ulažu da bi njihovo detinjstvo bilo sigurno i lepo.

Ovo je bio jedan neverovatan dan u kome su deca zavirila u svet odraslih, a možda se među savremenim osnovcima kriju budući uspešni novinari, spikeri, kamermani, producenti, montažeri, urednici ili vlasnici televizija.

Savremena priprema decu za realni svet

Kroz celokupan plan i program nastojimo da čvršće povežemo obrazovanje sa privredom. Samo tako naši učenici dobijaju primenljiva znanja i ujedno shvataju koliko je važno obrazovanje koje stiču u školi.

Mogućnost da zavire u kancelarije svojih roditelja predstavlja iskustvo koje ostavlja izuzetno pozitivan utisak u glavi svakog deteta. Radujemo se narednim posetama!