Savremeni osnovci učestvuju na gradskom takmičenju iz robotike

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 22.03.2022

Savremeni osnovci učestvuju na gradskom takmičenju iz robotike

Svet robotike u Savremenoj

Učenici starijih razreda učestvovaće na gradskom takmičenju iz robotike. Za ovu priliku učenici su dizajnirali robota pomoću CAD-a. Ovaj robot u sebi ima motor koji mu omogućava kretanje u određenim smerovima, kao i savladavanje prepreka. Ima i servomotor i može se okretati za 360 stepeni.

Savremena je primer škole 21. veka u kojoj je nastavni proces usklađen sa trendovima u obrazovanju. Primenom najsavremenije tehnologije u nastavi čini velike iskorake kada je reč o postojećim standardima u edukaciji i svojim učenicima omogućava da nova i moderna znanja usvajaju na maksimalno efikasan način.

Savremena u svojoj nastavnoj praksi aktivno i efikasno upotrebljava edukativne robote, koji učenicima pomažu da prodube svoje znanje iz robotike i programiranja, ali i da razvijaju problem solving, kreativnost, timski rad i proaktivan duh.

Zato su učenici Savremene zavoleli robotiku i jedva čekaju da na gradskom takmičenju predstave robota kog su dizajnirali. Ceo projekat koji su učenici sami osmislili daje veliki podsticaj da se robotika u našoj školi sve više razvija.

Puno sreće želimo našim učenicima!