Savremeni umetnici obeležili Svetski dan knjige i Svetski dan dizajna

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 29.04.2022

Savremeni umetnici dizajnirali korice omiljenih knjiga povodom Svetskog dana knjige i Svetskog dana dizajna

Osvežili smo omiljenu literaturu svojom maštom

Stvaralačka mašta pomaže deci da spoznaju svet oko sebe i razvijaju svoju kreativnost. Savremeni učenici su uživali u dizajniranju korica omiljenih knjiga. I, što je najvažnije, odlično su se snašli i zabavili, a uz sve to se i podsetili omiljenih književnih dela.

Svetski dan dizajna se širom sveta obeležava od 1995. godine sa ciljem podizanja svesti o vrednosti grafičkog dizajna, kao i međusobnog povezivanja dizajnera širom planete. Ove godine preklopili su se Svetski dan dizajna i Svetski dan knjige, što je dovelo do realizacije sjajne ideje da učenici dizajniraju korice svojih omiljenih književnih dela.

Mališani su ponudili veliki broj predivnih dizajnerskih rešenja, pa je organizovana i čitava izložba i nagrađeni su najbolji radovi

Knjige koje su učenici odabrali su dela dečje književnosti i takav izbor potvrđuje njihovu ljubav prema čitanju. Među njima su „Pepeljuga”, „Alisa u zemlji čuda”, „Hari Poter”, „Zlatokosa”, „Snežana i sedam patuljaka”, „Moj deka je bio trešnja”, „Mali princ” itd.

Predstavljamo vam pobedničke radove. Uverite se i sami koliko su njihovi radovi divni i napravljeni sa puno ljubavi

Najbolja ilustracija i dizajn

I mesto Sofija Popovska VI-1

II mesto Jovana Meničanin VII-1

III mesto Nađa Stanković V-2

Najbolji dizajn i tipografija

I mesto Rafael le Roux V-2

II mesto Angelina Mirković VI-1

III mesto Lena Lešnjak VII-2

Najbolja ilustracija

I mesto Hajdi Gajić V-1

II mesto Irena Marković V-1

III mesto Dunja Blagojević V-2

Bilo je teško izabrati pobednika. Učenici su se prepustili mašti i toliko uživali na ovom času da im je učenje prošlo kroz igru, a igra je najbolja osnova da se mašta pravilno razvija i treba je shvatiti kao neophodnu pripremu za život. Ona neguje intelektualni razvitak deteta, otklanja strah, jača sigurnost, pojačava volju i povećava socijalne veštine.

Radujemo se budućim kreativnim izazovima.