Sreća, ponos i poneka suza radosnica: savremeni osmaci proslavili matursko veče

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 12.06.2023

Sreća, ponos i poneka suza radosnica: savremeni osmaci proslavili matursko veče

Dok se radost zbog njihovih postignuća prepliće sa tugom zbog rastanka, s ponosom gledamo kako naši učenici započinju novo poglavlje svog života.

Učenici osmog razreda OŠ „Savremena” proslavili su svoje matursko veče u subotu, 3. juna, obeležavajući tako završetak osnovnoškolskog obrazovanja. Svečanost je održana u prelepom ambijentu kluba „Wellington” hotela „Hyatt Regency”, u organizaciji roditelja naših učenika osmog razreda.

Prijem ispred hotela, uz fotografisanje sa roditeljima, prijateljima i nastavnicima, bio je jedan od značajnijih momenata pre same proslave. Nakon što su svi maturanti ušli u klub, započela je zabava uz modernu muziku, stvarajući sjajnu atmosferu za naše maturante!

Veče je bilo ispunjeno emocijama, posebno tokom govora koje su predstavnici svojih odeljenja Aleksa Rikić (VIII-1) i Andrej Bovduj (VIII-2) održali svojim razrednim starešinama i svim prisutnim roditeljima i nastavnicima.

Pored toga, jedan od najzanimljivijih događaja tokom večeri bila je dodela diplome za najomiljenijeg nastavnika. Ta čast pripala je Nikoli Ivačiću, nastavniku hemije i matematike.

Ovaj značajni trenutak u životima naših osmaka predstavlja pravu prekretnicu na putu ka svetu odraslih. Iako se za njih otvara novo životno poglavlje, uspomene na osnovnoškolske dane trajno će ostati u srcima svih nas.