Šta je na tvom božićnom spisku želja?

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 30.12.2022

Šta je na tvom božićnom spisku želja?

Praznici u duhu darivanja

Tokom godine smo časove na predmetu English as a Second Language posvetili učenju gramatike, sintakse i vokabulara, ali zato smo najzanimljivije ostavili za kraj prvog polugodišta.

Učenici VI-1 imali su pred sobom ambiciozan zadatak – da naprave prezentaciju o tome šta je spisak želja i kako da se one najbolje predstave u duhu predstojećih novogodišnjih i božićnih praznika. Izlaganje želja, bile one male ili velike, zahtevalo je da đaci zastanu i razmisle šta je to što žele sebi i drugima u narednoj godini.

Spisak želja savremenih učenika morao je da bude predstavljen jasno i precizno kako se Deda Mraz ne bi zbunio. Kreativnost nije izostala: listi naših šestaka dodati su krzneni drugari, konzole, slatkiši, putovanja i koncerti. Oduševljeni smo i plemenitim željama naših učenika – mir u svetu, zdravlje svih ljudi na planeti i lepa prijateljstva samo su neke od njih.

Ponosni smo na trud naših učenika i od srca im želimo da ostvare sve svoje želje i ispišu predivna životna poglavlja u predstojećoj novoj godini!