Sveobuhvatno učenje za 21. vek kroz korisna znanja i uz prestižne diplome

/ / I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 05.08.2021

Sveobuhvatno učenje za 21. vek kroz korisna znanja i uz prestižne diplome

Saznajemo, učimo i zabavljamo se na kreativan način

Savremena osnovna škola važi za ustanovu u kojoj se deca edukuju na neobičan način, učeći tako o brojnim fenomenima novog doba i utvrđujući svoja znanja iz oblasti kulture i nauke. Uz to, učenicima su širom otvorena vrata cenjenih svetskih ustanova, jer kroz školovanje imaju priliku da steknu prestižne sertifikate o znanju jezika.

Kroz brojne, tematske dane i časove koji su organizovani u našoj školi učenici dolaze u priliku da se upuste u prave pustolovine ka svetu kulture i umetnosti – praktično stvarajući te događaje i osmišljavajući sve sadržaje. Na taj način uče o nekoj oblasti, ali i stiču iskustvo i preuzimaju odgovornost da nešto sami organizuju.

Učenici se, pored toga, edukuju o najnovijim otkrićima u oblasti nauke, razmišljaju o vrednostima životne sredine i održivog razvoja i podstiču se da i sami učestvuju u nekim projektima. Najzad, oni imaju mogućnost da steknu najprestižnije sertifikate i tako potvrde svoje znanje iz engleskog i francuskog jezika.

ZAJEDNIČKE EDUKATIVNE RADIONICE IZ OBLASTI KULTURE I NAUKE

Jedan od primera učenja o životnim vrednostima jeste događaj koji je u Savremenoj organizovan povodom Svetskog dana knjige. Ovaj školski dan bio je ispunjen osmesima, novim saznanjima i drugarstvom, a posebno je bilo važno to što su učenici naučili šta se sve može snagom zajedništva i kulture.

Školarci su se udružili i zajednički osmislili jednu fenomenalnu priredbu. Adaptirali su scene iz filmova, izvodili dramske scene i skečeve o poznatim književnim delima. A svoju kreativnost iskazali su i izradom dizajna korice i ilustracijom svoje omiljene knjige. Jer, nema šta ne možemo snagom zajednice!

Pred vama je video-prikaz Svetskog dana knjige, na kome su učenici zablistali i pokazali izvanredno poznavanje drugih jezika i kultura.

Još jedan značajan datum bio je 22. april, kada je obeležen Međunarodni dan devojčica u IKT sektoru (sektoru za informaciono-komunikacione tehnologije). Reč je o izuzetno važnoj manifestaciji ustanovljenoj na nivou Ujedinjenih nacija, koja se obeležava širom sveta. Tada mnoge obrazovne ustanove u sopstvenim prostorima organizuju tematske razgovore i događaje i na različite načine pristupaju ovoj važnoj životnoj temi.

Jedan od ciljeva je da se upravo devojčice osnaže prilikom odabira budućih profesija, da ne podležu stereotipima o tome da je ova grana industrije i nauke isključivo muška, već da se rukovode ličnim interesovanjima i talentima.

Tako su u Savremenoj osnovnoj školi vođeni razgovori i održana predavanja, pri čemu su devojčice dobile pravi podstrek da se okrenu nauci. Kako je sve izgledalo, možete pogledati ovde.

Jedan sjajan projekat koji se tiče zaštite životne sredine i važnosti recikliranja takođe je sproveden u Savremenoj, gde su učenici naučili brojne detalje u vezi sa brigom o prirodi i brojnim aktivnostima podigli svest o ekološkim vrednostima.

Nastavnica predmeta Informatika i računarstvo i ICT Starters, Ira Tuba, sprovela je projekat pod nazivom „Ekonomske i društvene koristi od recikliranja”, sa kojim je Savremena osnovna škola zvanično postala učesnik prestižnog evropskog takmičenja „STE(A)M IT Competitions 2021”.

Možda je i najzanimljiviji bio onaj gde su učenici pozvani da sačine interaktivnu tablu sa zanimljivim činjenicama o reciklaži. Tokom ovog zadatka učenici su bili vrlo produktivni i angažovani.

KORISNA JEZIČKA ZNANJA I SVETSKI PRIZNATE DIPLOME IZ ENGLESKOG I FRANCUSKOG JEZIKA

Kroz nastavu u Savremenoj moguće je doći do prestižnih sertifikata iz znanja engleskog jezika – koji je neophodna veština 21. veka. Savremena osnovna škola obezbedila je svojim učenicima mogućnost da se pripreme za polaganje prestižnih Cambridge Assessment English ispita.

Na taj način oni obezbeđuju diplome pomoću kojih će znatno povećati svoje šanse za dalje usavršavanje i rad u budućnosti.

Pored toga, Savremena osnovna škola je DELF akreditovani centar i savremeni osnovci su u prilici da dobiju i svetski priznatu diplomu o stečenom nivou znanja francuskog jezika, koja će važiti tokom čitavog života. Naša škola organizuje DELF ispit testiranja nivoa znanja francuskog jezika, koji je međunarodno priznat i koji je osmislilo francusko ministarstvo obrazovanja, a pomoću školskog DELF nivoa učenici mogu dostići visoki B2 nivo poznavanja francuskog.

Programi engleskog i francuskog jezika koncipirani su tako da su slušanje, čitanje i pisanje na oba jezika usklađeni sa Zajedničkim evropskim referentnim okvirom za jezike (CERF).

Organizovanjem korisnih radionica, učešćem u zajedničkim kreativnim aktivnostima i usvajanjem niza praktičnih i neophodnih znanja za 21. vek savremeni mališani ponosno idu u budućnost! Životne veštine koje oni stiču već tokom samog školovanja su osnov da i u svakodnevnom životu probleme rešavaju znatno efikasnije i brže, da se prema svojoj okolini ponašaju odgovorno, da brže uče i razmišljaju i nauče sve važnosti praktičnih poslova.

Bravo, drugari!