Svetski dan televizije na savremen način

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 01.12.2022

Svetski dan televizije na savremen način

Obeležili smo Svetski dan televizije kroz igru

Svetski dan televizije u Savremenoj nije prošao neopaženo. Nastavnici su sa drugacima u boravku osmislili čitav niz zabavnih aktivnosti koje su mališanima približile ne samo koncept televizije već i ulogu i značaj medija u današnjem društvu.

Mališani su dobili zadatak da osmisle svoj televizijski program, te je njihova kreativnost došla do izražaja. Nastavnici su uživali u veselim sadržajima – od dnevnika i vremenske prognoze do šou-programa.

Na ovaj način mališani su saznali nešto o televiziji i medijima, a kroz igru su se oprobali i u nekim zanimanjima poput voditelja, spikera, reditelja, snimatelja ili scenariste. Možda je za neku decu upravo ova radionica bila trenutak kada su shvatili šta žele da budu kada porastu, ali smo sigurni da su svi uživali i dobro se zabavili uz jedinstveni TV program Savremene.