Takmičenje iz tehnike i tehnologije

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 23.03.2022

Takmičenje iz tehnike i tehnologije

Savremeni osnovci idu ka novim pobedama

Posle predanog i vrednog rada, neprestanog učenja i vežbanja dolaze fantastični rezultati. Na ovogodišnjem školskom takmičenju iz tehnike i tehnologije veliki broj savremenih osnovaca je zablistao. Bravo, dragi učenici! Nismo ni sumnjali da ćete se dobro pokazati.

Kada učenici imaju priliku da utiču na nastavu, oni postaju motivisani, zainteresovani i kreativni. Na taj način razvijaju ljubav prema školi, što je dobar podsticaj da kasnije, kako odrastaju, tu ljubav prema učenju prenose na svaki segment svog života. Zato učenici vole takmičenja i trude se da ostvare što bolje rezultate.

Ponosni smo na rezultate koje su ostvarile naše učenice petog razreda Dunja Blagojević, Irina Ubiparip i Mia Dupor i šestaci Sofia Damjanov, Đina Đinović i Matija Baketarić. Takođe, od sedmaka na opštinsko takmičenje plasirali su se Andrej Bovduj, Siniša Petrović Josimović i Andrej Ranković, a od osmaka Luka Jovanović.

Zahvaljujući sjajnom postignuću na opštinskom takmičenju, sedmak Andrej Bovduj ide dalje na gradsko takmičenje, a treba pomenuti i učenika Sinišu Petrovića, koji je zauzeo četvrto mesto na opštinskom takmičenju, što je takođe zapažen rezultat!

Od šestaka Sofia Damjanov je takođe ostvarila plasman na gradsko takmičenje, dok je Đina Đinović osvojila odlično peto mesto. Petakinje Dunja Blagojević i Anika Ranković osvojile su četvrto mesto na ovom takmičenju, ali ne idu dalje na gradsko jer je ograničen broj učesnika zbog mera u vezi sa koronom.