Treći međunarodni sastanak projekta „CARE2LEARN” u obrazovnom centru „Emphasys Centre” u Nikoziji na Kipru

/ / Blog, CARE2LEARN, Erasmus+, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 14.06.2023

Upoznali smo se sa demo-verzijom aplikacije „CARE2LEARN”

Predstavnici Osnovne škole „Savremena” Katarina Mladenović – psiholog – i Milena Tarbuk – direktor škole – učestvovali su 8. 6. 2023. na internacionalnom projektnom sastanku povodom Erasmus+ projekta „CARE2LEARN”.

Domaćini sastanka su bili predstavnici obrazovnog centra „Emphasys Centre” iz Nikozije. Na sastanku su bili prisutni partneri iz Hrvatske – Udruga roditelja „Korak po korak” – dok su partneri sa Učiteljskog fakulteta u Zagrebu prisustvovali onlajn. Projekat „CARE2LEARN” deo je međunarodnog programa Erasmus+ i usmeren je na najmlađe i sam početak obrazovanja. Program Erasmus+ usmeren je na obrazovanje, obuku i mobilnost mladih, kao i na ostvarivanje saradnje sa institucijama i organizacijama u oblasti obrazovanja.

Ciljevi projekta „CARE2LEARN” usmereni su na decu predškolskog uzrasta i njihove roditelje. Jedan od ciljeva je povećanje kapaciteta roditelja predškolaca za prepoznavanje i razvoj ključnih kompetencija za polazak u školu, kao i za podršku obrazovnom procesu.

Na sastanku je testirana demo-verzija aplikacije „CARE2LEARN”, preko koje će roditelji sa decom moći da uvežbavaju rane ključne kompetencije koje olakšavaju prelazak iz predškolskog obrazovanja u osnovnu školu. Na sastanku su dogovoreni sledeći koraci u pilotiranju ove obrazovne aplikacije u određenim ciljnim grupama, kao i dinamika izrade članaka i prevoda aplikacije na jezike u partnerskim zemljama.

U popodnevnim satima, nakon sastanka, partneri su imali priliku da se upoznaju sa svim aktivnostima ovog obrazovnog centra, koji se pored međunarodnih projekata bavi i edukacijom i istraživanjima u oblasti robotike.

U Savremenoj neprestano radimo na unapređenju obrazovanja u svim oblastima i uvek smo zainteresovani i motivisani da deci pružimo najbolje moguće iskustvo obrazovanja. Ovakvi sastanci su nam važni, jer kroz razmenu iskustva stičemo neprocenjivo znanje.