U Savremenoj obeležen Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 28.02.2022

U Savremenoj obeležen Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Bobra protiv nasilja kroz edukaciju

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja, koji se kao i svake godine obeleževa poslednje srede u mesecu februaru, pod nazivom „Dan roze majica“, Savremena je realizovala niz preventivnih aktivnosti sa ciljem podsećanja na značaj empatije, poštovanja prava i različitosti, međusobnog uvažavanja i konstruktivne komunikacije.

Zahvaljujući modernom pedagoškom pristupu i programu razvoja višestruke inteligencije Savremeni učenici od polaska u školu razvijaju interpersonalnu inteligenciju – ostvaruju dobru komunikaciju sa drugima, emocionalno sazrevaju, poštuju različitosti i razvijaju osećaj tolerancije prema svim ljudima.

U Savremenoj nastavnici i pedagozi posvećeno rade sa učenicima kako bi ih edukovali o važnosti razumevanja potreba svakog pojedinca. Kroz veliki broj radionica i razgovor sa učenicima, ali i svojim ličnim primerom nastavnici rade na prevenciji vršnjačkog nasilja. Zahvaljujući tome, deca se osposobljavaju da uspostave dobru komunikaciju sa drugima, da razvijaju empatiju i na adekvatan način tumače sopstvene postupke.

Povodom obeležavanja Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja, za učenike Savremene je osmišljen interaktivni pano, koji je smešten u holu škole. Pano je u obliku velike roze majice i na njemu učenici treba da zapišu neku lepu reč i izvuku bedž – samolepljivu minijaturnu roze majicu sa porukom. Ovaj bedž treba da podele bedž drugu/drugarici. Na simboličan način, kroz lepu reč učenici su skrenuli pažnju koliko je važna bobra protiv nasilja i koliko možemo učiniti i kroz samu komunikaciju.

Savremena je sigurna sredina u kojoj deca sazrevaju i postaju samostalni kulturni ljudi. Ponosimo se što učenici Savremene lepo ponašanje primenjuju i van škole.