Turnir u malom fudbalu za učenike od petog do osmog razreda

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 16.05.2022

U Savremenoj održan turnir u malom fudbalu za učenike od petog do sedmog razreda

Druženje osnovaca je važnije od svega, a pehar je samo privremen

Fudbal je jedan od popularnijih sportova u velikom broju zemalja. Često se o njemu govori kao o „najvažnijoj sporednoj stvari na svetu”. To je sport u kome se ističe važnost timskog zalaganja. Bez tima i zajedničke podrške nema uspeha. To su savremeni osnovci još jednom potvrdili i dokazali da je druženje značajnije od bilo kakvog rezultata.

Na turniru koji polako ali sigurno postaje tradicija u našoj školi učestvovali su učenici od V do VII razreda. Pehar je osvojila ekipa VI-1, a najlepši je prizor bio kada su pobednici sa prethodnog turnira, učenici VI-2, predali pehar ovogodišnjim pobednicima – učenicima VI-1.

Pobednici su presrećni i obećali su da će čuvati pehar do sledećeg turnira u malom fudbalu, kada će ga predati novim pobednicima ili eventualno zadržati ako ponovo pobede.

Za decu sport predstavlja izvanrednu vaspitnu aktivnost koja znatno može ulepšati njihovo odrastanje i pripremiti ih za uloge i odgovornosti u odraslom dobu

Raduje nas što učenici Savremene vole sport i uživaju u njemu jer bavljenje sportom donosi veliki broj benefita:

• poboljšava spremnost, snagu, fleksibilnost i koordinaciju;
  • razvija širok opseg motoričkih sposobnosti;
  • formira zdrava ponašanja koja će ostati tokom celog života;
  • razvija veštine komunikacije i unapređuje međuljudske odnose;
  • stvara trajna prijateljstva;
  • povećava spremnost za prihvatanje odgovornosti i obaveza;
  • uči decu organizacionim veštinama, nesebičnosti i spremnosti da dele sa drugima;
  • razvija radne navike;
  • žrazvija sportsko ponašanje, fer-plej i sportski karakter;
  • poboljšava raspoloženje;
  • povećava samopoštovanje i samopouzdanje;
  • poboljšava sposobnost koncentracije i pažnje;
  • olakšava postizanje boljih rezultata u školi;
  • razvija moralne vrline – poštenje, iskrenost, pravičnost, empatičnost, velikodušnost, poštovanje drugih.