Učenica Savremene osvojila treće mesto na takmičenju iz srpskog jezika

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 20.04.2022

Učenica Savremene osvojila treće mesto na takmičenju iz srpskog jezika

Ređamo uspehe i u jezičkoj kulturi

U subotu, 9. aprila u OŠ ,,Danilo Kiš” u Beogradu održano je gradsko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture. Naša učenica Irina Ubiparip osvojila je treće mesto i čestitamo joj na tako sjajnom plasmanu! Za učenike petog razreda ovo je poslednji nivo takmičenja.

Konkurencija na takmičenju je bila velika, a jezičke zavrzlame za koje je trebalo naći odgovor bile su pravi izazov! Irinino postignuće rezultat je istrajnog i posvećenog rada na redovnim ali i na dodatnim časovima iz srpskog jezika i književnosti.

Pobeda na takmičenju čini da se deca osećaju ostvareno i odlično u svojoj koži. Svaki uspeh doprinosi osećanju ponosa, a pobeda je najveći dokaz i potvrda da su dobri u nečemu, što se pozitivno odražava na njihovo samopouzdanje.

Uspeh je najdraži kada se ulože veliki trud i rad. Ovo pobedničko iskustvo je Irinu motivisalo da nastavi da se trudi i radi još više kako bi ostvarila veće i značajnije ciljeve.

Zašto su takmičenja dobra za decu?

Od polaska u školu, deca stiču radne navike i postepeno ulaze u svet takmičenja iz različitih predmeta. U tom periodu je podrška izuzetno važna. Zato se u Savremenoj velika pažnja posvećuje svakom učeniku i, zahvaljujući odličnoj saradnji, učenici vredno rade i pripremaju se za nove pobede. U takvom okruženju deca zavole takmičenja i postaju hrabra.

Školska takmičenja su odličan način da deca steknu više znanja iz predmeta koji im dobro ide i za koji su posebno zainteresovana, uče se samodisciplini, razvijaju veštine, stvaraju prve ambicije, rade na sebi, uče se fer borbi i zdravoj konkurenciji, stiču nove prijatelje i postaju samostalna.