Učenica Savremene na prvom mestu takmičenja “Zlatna sirena”

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 13.04.2022

Učenica Savremene osvojila zasluženo prvo mesto na gradskom takmičenju „Zlatna sirena”

Još jedan dokaz da se uz veliki trud i rad dolazi do odličnih rezultata

Gradsko takmičenje „Zlatna sirena” je nakon dve godine pauze zbog pandemije koronavirusa ponovo održano ovog aprila, u Velikoj sali Dečjeg kulturnog centra u Beogradu. Našu školu je na gradskom takmičenju u prvoj kategoriji i žanru „Dečja zabavna pesma” predstavljala Emili Francišković sa pesmom „Jesenja sonata”, gde je osvojila zasluženo prvo mesto.

Posmatrajući atmosferu u sali tokom trajanja takmičenja, stekao se utisak da su deca jedva dočekala javni nastup u ovoj formi i da im je to jako nedostajalo u prethodnom periodu.

Deca se rađaju radoznala i talentovana, ali prepoznavanje i razvoj njihovog talenta umnogome će zavisiti od podsticaja najbližeg okruženja, od predanosti nastavnika, a najviše od njihovog ličnog truda.

Kako bi se svaki talenat razvijao, deci treba pružiti podršku i mogućnost da napreduju brže. Zato se u Savremenoj velika pažnja posvećuje otkrivanju i razvijanju talenata.

Čestitamo nastavniku muzičke kulture Milošu Petroviću i učenici I-2 Emili Francišković na ostvarenom uspehu! Izuzetno smo ponosni! Ovo je zaista ogroman uspeh. Osvojeno prvo mesto je dokaz da se samo uz veliki trud, rad, zalaganje, posvećenost i podršku dolazi do pobede i ostvarenja zacrtanog cilja.

Naša Emili je bila brilijantna i svojim talentom očarala je prisutne.

Slušanje muzike i pevanje su od velike koristi za decu u različitim aspektima njihovog života

Veliki broj studija povezuje muziku sa poboljšanjem školskih rezultata. Smatra se da muzika pruža efikasno iskustvo u školama i pomaže deci da razviju veštinu slušanja, a pomaže i deci sa problemima u učenju. Čak je i Platon govorio „učio bih decu muzici, fizici i filozofiji, ali najviše muzici, jer su muzika i sve umetnosti ključ veštine učenja.”

Dokazano je da muzika utiče na razvoj inteligencije, kreativnih i jezičkih sposobnosti, sposobnosti čitanja i socijalne interakcije. Ne zaboravimo i na to da muzika popravlja raspoloženje!

Zato uživajte u muzici i vredno radite na svojim talentima i uspeh neće izostati!