Učenici Savremene osnovne škole ostvarili rezultate iznad internacionalnog proseka na Checkpoint testiranjima

/ / Cambridge, I-IV, V-VIII / 09.08.2023

Učenici Savremene ostvarili rezultate iznad internacionalnog proseka na Checkpoint testiranjima

Učenici Savremene osnovne škole ponovo su dokazali svoju akademsku izuzetnost!

Na nedavno održanim Checkpoint testiranjima iz predmeta English as a Second Language i Global Perspectives naši učenici su postigli rezultate koji su iznad međunarodnog proseka.

Ovo priznanje dodatno potvrđuje kvalitet obrazovanja, uložen trud učenika i predanost naših savremenih nastavnika. Savremena osnovna škola je sada prepoznatljiva u internacionalnom obrazovanju i po tome što postavlja visoke standarde i teži međunarodnom priznanju kroz napredna standardizovana testiranja.

Checkpoint testiranje, koje organizuje Cambridge Assessment International Education, omogućava školama širom sveta da procene znanje i veštine svojih učenika u odnosu na međunarodne standarde. Osim što pružaju vredan uvid u akademsku pripremljenost učenika, rezultati ovih testiranja pomažu školama i da unaprede svoje nastavne planove i pristupe.

Zahvaljujući izveštajima koje je škola dobila od organizacije Cambridge International, posebno smo ponosni na činjenicu da su se naši maturanti istakli u svim oblastima iz engleskog jezika – slušanju, čitanju, pisanju i upotrebi engleskog jezika, te da su iz svih oblasti nadmašili globalni prosek u broju poena.

Čestitamo svim učenicima i nastavnicima na ovom uspehu i želimo im još mnogo dobrih rezultata u budućnosti!