Učenik Savremene u narednom krugu takmičenja u besedništvu

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 21.12.2021

Učenik Savremene briljirao na takmičenju u besedništvu i sebi obezbedio prolazak u naredni krug

Lepa vest je stigla u Savremenu

U inspirativnom okruženju poput Savremene mladi talenti se s vremenom iskristališu, zablistaju i učine nas ponosnima. Ovog puta reč je o uspehu u besedništvu. Učenik Savremene Mateja Baketarić se kvalifikovao među osam najboljih besednika na takmičenju u besedništvu i sebi obezbedio prolazak u naredni krug.

Četvrtu godinu zaredom organizovano je takmičenje u besedništvu i recitovanju za decu uzrasta od 8 do 18 godina. Prvi krug kvalifikacionih takmičenja u besedništvu i recitovanju uspešno je održan u subotu, 18. decembra, a na njemu je nastupilo četrdeset mladih besednika, učenika osnovnih škola, i tridesetak recitatora, učenika osnovnih i srednjih škola.

UČENIK SAVREMENE SVOJOM BESEDOM PRIDOBIO SIMPATIJE ŽIRIJA I UČENIKA DRUGIH ŠKOLA

Savremeni osnovac Mateja Baketarić, a ujedno i član školske sekcije „Besedništvo, gluma i recitovanje”, koju vode Jasmina Franolić i Marija Šaponjić, besedio je na temu „Teamseas kao društveni fenomen”.

Svojim stavom, jasnim govorenjem, ali i britkim i promišljenim rečenicama, izazvao je brojne aplauze i divljenje žirija. Mateja se u besedi osvrnuo na globalni problem zagađenja okeana, ali i dao jasne sugestije na koji način bi svako od nas mogao da doprinese rešavanju ovog problema.

Žiri je imao težak zadatak da izabere osam najboljih besednika i osam recitatora koji će nastupiti u finalu i takmičiti se za povelje „Ljubica Koprivica” i izuzetno vredne nagrade donatora.

I pored jake konkurencije Mateja se izborio za svoje mesto u finalu, u šta nismo ni sumnjali. Ponosni smo na našeg mladog besednika i želimo mu uspešan nastup u finalu 23. decembra u 11 sati u Kulturnom centru „Čukarica”!

Savremeni osnovci redovno postižu uspehe na takmičenjima. Ostvareni su na svim poljima, jer u školu dolaze sa osmehom, rastu i uče u okruženju koje prepoznaje i neguje talenat.

PLASMAN U FINALE KAO DOKAZ KVALITETA SAVREMENIH SEKCIJA

Zahvaljujući primeni programa za razvoj višestruke inteligencije, sekcije u Savremenoj su zamišljene tako da predstavljaju dopunu osnovnog nastavnog programa tako što učenicima pružaju dodatna znanja iz različitih životnih oblasti, ali i omogućavaju kreativni predah od učenja.

Mateja je primer vrednog i predanog učenika koji ne propušta časove školske sekcije „Besedništvo, gluma i recitovanje”. Upravo se zahvaljujući posvećenosti i trudu kreativni rad isplatio. Nema boljeg komplimenta i dokaza o kvalitetu sekcije od Matijinog plasmana u finale.

Bravo, Mateja! Nastavi vredno, a mi ćemo te bodriti u nastavku takmičenja!