Uručene nagrade u Gradskoj opštini Novi Beograd našim vukovcima i đaku generacije

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 04.07.2023

Još jedna uspešna školska godina završena je dodelom nagrada našim najboljim đacima.

Zalaganje i napredak naših učenika najzad su dobili priznanje koje zaslužuju. U prostorijama Gradske opštine Novi Beograd ponosno smo proslavili njihove izuzetne rezultate ostvarene tokom osnovnog školovanja.

Protekle nedelje, u svečanoj sali Gradske opštine Novi Beograd, učenicima naše škole uručene su nagrade za sjajno zalaganje i postignuća u osnovnoj školi.

Među 418 novobeogradskih vukovaca našli su se učenici naše škole: Lilita Milčić, Vuk Virić, Filip Perišić i Aleksa Rikić iz odeljenja VIII-1, kao i Siniša Petrović Josimović i Ana Ljuština iz odeljenja VIII-2.

Nosioci Vukove diplome od opštine su dobili knjigu „Hazarski rečnik” Milorada Pavića, a naš đak generacije Siniša Petrović Josimović dobio je komplet izabranih dela Ive Andrića.

Predsednik Gradske opštine Novi Beograd u svom kratkom obraćanju naglasio je da je veoma ponosan što opština Novi Beograd ima toliko vukovaca i da je to pravi izazov za mlade u današnjem vremenu.

Ovoj svečanosti prisustvovali su roditelji i nastavnici novobeogradskih škola, članovi opštinskog veća i opštinske uprave. Nastavničko veće Osnovne škole „Savremena” veoma je ponosno na naše vukovce i đaka generacije i nada se da će naša škola imati još mnogo ovakvih učenika!

Ovim priznanjima ne samo da obeležavamo uspehe naših učenika već stvaramo i temelj za njihovu budućnost, podstičući ih da nastave da se uspinju ka vrhu svog potencijala.