Uspeh učenika na opštinskom takmičenju u solo pevanju

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 06.04.2023

Uspeh učenika na opštinskom takmičenju u solo pevanju

Savremeni osnovci pokazali izuzetno samopouzdanje u javnom nastupu

Učenici Savremene osnovne škole postigli su zapažene rezultate na opštinskom takmičenju u solo pevanju „Zlatna sirena”, održanom u Osnovnoj školi „Branko Radičević”.

Učenici drugog, petog i šestog razreda takmičili su se u žanrovima kao što su narodne, umetničke, dečje, zabavne i starogradske pesme. Tokom tri dana takmičenja učenici su se istakli svojim pevačkim sposobnostima, a rezultati nisu izostali:

• Vuk Đurđević (II-3) – III mesto, žanr: domaća narodna pesma;
  • Kira Francišković (II-2) – II mesto, žanr: strana narodna pesma;
  • Emili Francišković (II-2) – II mesto, žanr: umetnička solo pesma;
  • Lorena Lazić (II-2) – II mesto, žanr: dečja zabavna pesma;
  • Vana Vlaović (V-1) i Nađa Otanjac (V-1) – II mesto, žanr: dečja zabavna pesma i domaća narodna pesma;
  • Lara Radoičić (V-1) – III mesto, žanr: strana narodna pesma;
  • Hajdi Gajić (VI-2) – II mesto, žanr: starogradska pesma.

Ovo je prvi put da su učenici Savremene osnovne škole uživo učestvovali na opštinskom takmičenju, budući da je prethodne godine održano onlajn, a pre toga nije ni bilo organizovano zbog pandemije.

Savremeni osnovci su stekli dragoceno iskustvo javnog nastupa, koje je značajno doprinelo jačanju njihovog samopouzdanja. Za razliku od nekih učenika iz drugih škola koji su zbog treme imali poteškoće da završe svoje nastupe, učenici naše škole su bili izuzetno samouvereni i uspešni u svojim izvedbama, što nas posebno raduje.

Ovde možete videti neke od nastupa naših učenika: