Kraj školske godine uz dobar ritam

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 06.07.2022

Uz dobar ritam učenici Savremene su se zabavili i opustili za kraj školske godine

Volimo muziku i to smo i dokazali

Svaka osoba se rodi sa nekim talentom, ali prepoznavanje talenta i njegov razvoj će umnogome zavisiti od toga koliko nas podstiče najbliže okruženje, od truda koji ulažemo i od, neretko presudnih, muzičko-pedagoških talenata i predanosti naših nastavnika.

Nastavnik muzičkog Miloš Petrović pokazao je veliku predanost, inicijativu i želju da zajedno sa učenicima i kolegama organizuje muzičko takmičenje u Savremenoj.

Učenici su bili prilično zainteresovani i svojim interpretacijama i osmesima razveselili su sve prisutne i dokazali koliko vole muziku i koliko ih ona čini srećnim.

Takmičili su se u pet kategorija: solisti nižih razreda, solisti viših razreda, dueti nižih razreda, dueti viših razreda, a izdvojila se posebno zanimljiva kategorija – najbolji zabavljač.

Učenici Savremene su izuzetno talentovani za muziku i nakon njihovih nastupa bilo je teško odlučiti ko će pobediti, pa je žiri proglasio veći broj pobednika.

Predstavnici mlađih razreda

• Darija Denisova i Antonina Tufegdžić – pesma Ukrajine sa Evrovizije 2021, duet, I mesto
  • Lav Kostić i Mihajlo Dodić – Au što je škola zgodna, duet, I mesto
  • Ines Radlovački i Stela Todorović – Molimo za finu tišinu, duet, II mesto
  • Teodora Vojinović i Tea Kovčin – Deca su ukras sveta, duet, II mesto
  • Nađa – Never enough, solo, I mesto
  • Mila Dželetović – Creep, I mesto
  • Mila Upadhaya – Lele dunje ranke, solo, II mesto
  • Ana Mila Ivarsdottir – Believer, solo, II mesto
  • Lara Radoičić – Scart to your beautiful, solo, II mesto

Predstavnici starijih razreda

• Mihajlo Rodić – In corpore sano, solo, III mesto i I mesto u kategoriji: najbolji zabavljač
  • Hajdi Gajić – Skyfall, solo, I mesto
  • Milica Trikić – Kruela de Vil, solo, I mesto
  • Zoja i Jovana – One last time, duet, III mesto

Da je pristup koji se neguje u Savremenoj zaista nešto posebno u odnosu na druge škole, primetili smo i ovog puta. Uživali smo u muzici i talentu naših učenika i osetili se ponosno jer su se trud, rad i posvećenost isplatili.