Takmičenje willkommen

Fantastični rezultati učenika Savremene na desetom po redu takmičenju „Willkommen”

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 10.05.2022

Još jedno prestižno takmičenje na kom su učenici Savremene pokazali svoje znanje

Međunarodno takmičenje iz stranih jezika „Willkommen” već desetu godinu zaredom popularizuje učenje stranih jezika u osnovnim i srednjim školama. Na ovogodišnjem takmičenju učenici Savremene osvojili su zapažene rezultate iz francuskog i engleskog jezika.

Takmičenje „Willkommen” se najčešće organizuje preko onlajn-platforme, dok se ponekad organizuje i u školama. Naša škola je dobila priliku da bude deo ovog međunarodnog projekta ne samo kao učesnik već i kao partner.

Zbog toga se sa ponosom prisećamo da je prošle godine prvi krug takmičenja održan upravo u savremenim učionicima.

Na prošlogodišnjem takmičenju „Willkomen” učestvovali su učenica šestog razreda Aleksandra Mamuzić (tada petog) i učenici sedmog razreda (prošlogodišnji šestaci) Aleksa Rikić i Lilita Milčić. Odlučili su da se i ove godine prijave i ponovo su ostvarili fantastične rezultate. Ove godine pridružila im se i učenica petog razreda Đurđa Jovanović.

Ovi sjajni učenici su veliki ponos i nada Savremene osnovne škole. Lilita Milčić je bila najuspešnija iz engleskog jezika, dok su Đurđa, Aleksandra i Aleksa pokazali odlično znanje iz francuskog. Bravo, dragi učenici!

Uz puno vežbanja, vredan rad i podršku nastavnika uspeh ne može izostati

Deca u Savremenoj uče prirodno i neosetno, kroz igru, a samim tim i mnogo produktivnije. Rano učenje stranih jezika omogućava detetu da taj jezik brže i lakše usavrši kada odraste i tako postane tečni govornik datog jezika. Deca imaju sposobnost da brzo i spontano usvajaju veliki fond stranih reči i da ih izgovaraju identično kao maternji govornik.

Uz posvećenost savremenih nastavnika učenje jezika je mnogo lakše i lepše, a rezultati na takmičenjima ne izostaju. Nastavnice Dajana Marković i Melanija Savić vredno su radile sa učenicima i pripremale ih za takmičenje.

Učenicima želimo puno sreće u daljem takmičenju. Verujemo da će njihovi uspesi ohrabriti i druge učenike da se naredne godine oprobaju u ovom predivnom takmičenju.