„FIRST LEGO League Explore” u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 18.03.2022

„FIRST LEGO League Explore” u Savremenoj

Preuzimanje setova za LEGO i najava takmičenja

Održao se prvi sastanak mentora takmičenja „First LEGO League Explore”, čiji je domaćin i organizator Savremena osnovna škola. Ekipe su preuzele setove neophodne za manifestaciju, kao i robote. Svi sa nestrpljenjem čekaju 28. maj, dan kada će se održati smotra.

„FIRST LEGO League” je globalni program koji deci predstavlja nauku, tehnologiju, inženjerstvo i matematiku (STEM) kroz upotrebu didaktičkih materijala i LEGO Education setova, pri čemu deca sa velikim uživanjem pristupaju rešavanju problema i zabavljaju se.

Učestvovanjem u takmičenju deca će imati priliku da uđu u svet programiranja, koji im je dobro poznat zbog školskih časova. Ideja je da deca preko programiranja nauče da koriste logičko razmišljanje kako bi došla do rešenja problema.

Savremenu će predstavljati dve ekipe od po šest članova, kojima su mentori učiteljica Danica Nikolić i nastavnica Maja Babić. Želimo im puno sreće!

Programiranje od najranijeg uzrasta poboljšava akademski uspeh

Programiranje zahteva dobar fokus, koncentraciju, istrajnost i stav da je svaki problem moguće rešiti. Ono je važno za sveobuhvatan razvoj deteta. Metode koje se koriste u svetu programiranja mogu deci olakšati da usvoje osobine i veštine koje će im pomoći da savladaju gradivo i u drugim predmetima.

Bez obzira na to da li dete želi da se bavi programiranjem kada poraste ili ima afiniteta za sasvim druge oblasti, nastava iz IT-ja u osnovnoj školi pomoći će mu da bude uspešnije šta god da izabere.