Lepe vesti stižu sa Hippo takmičenja

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 07.04.2022

Lepe vesti stižu sa Hippo takmičenja

Odlični rezultati savremenih učenika na takmičenju iz engleskog jezika

Savremena osnovna škola svoje đake podržava i podstiče da se takmiče sa svojim vršnjacima širom sveta i pokažu svoje znanje. „Hippo” jezička olimpijada je sjajna prilika da se mali savremeni „Englezi” nadmeću, ostvare uspehe i steknu drugare na drugim krajevima sveta.

Hippo olimpijada „Engleski bez granica” je međunarodno takmičenje koje promoviše engleski jezik i podstiče učenike širom sveta da se takmiče u znanju engleskog jezika i da se zabave. Glavni ciljevi ove manifestacije su stvaranje i negovanje prijateljskih odnosa, međunarodnog razumevanja i takmičarskog duha među mladim ljudima iz svih krajeva sveta zainteresovanim za engleski jezik.

Ovo takmičenje u velikoj meri poboljšava i saradnju između nastavnika i učenika. Savremena važi za školu u kojoj su nastavnici i učitelji, pre svega, iskreni prijatelji svojim đacima. Kroz vrednu pripremu za takmičenje, taj odnos se dodatno unapredio i izgradio.

Učenici koji su postigli izvanredne rezultate i plasirali se u dalji tok takmičenja su:

• Maksim Joksimović, Itan Hays i Teodora Plavšić na nivou trećeg razreda;
  • Hajdi Gajić i Maja Milutinović na nivou petog razreda;
  • Đina Đinović, učenica šestog razreda;
  • od sedmaka – Lena Lešnjak, Lilita Milčić, Katarina Savić i Vanja Pavlović;
  • na nivou osmog razreda – Zoe Devetak.

Ponosni smo na uspehe svih učenika, ali moramo da naglasimo kako su učenice Maja Milutinović i Zoe Devetak briljirale na takmičenju u naprednijim kategorijama i jedine su iz Srbije koje su se plasirale na dalje takmičenje na tom nivou.

Bravo, dragi učenici!