Life Skills program: Digitalne veštine u digitalnom svetu

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Life Skills, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 28.02.2023

Life Skills program: Digitalne veštine u digitalnom svetu

Dizajniranje monograma na savremen način

Nakon što su mlađi osnovci drugo polugodište započeli razvijanjem novih kreativnih veština u okviru Life Skills programa, red je došao na učenike od V do VIII razreda, koji su imali priliku da pohađaju izuzetno interesantnu i kreativnu digitalnu radionicu pod nazivom „Vizuelna komunikacija u digitalnoj kulturi, kreiranje ličnog monograma”.

Radionica je počela stvaranjem kreativnih rešenja za lični monogram na papiru. Učenici su potom isprobali različite digitalne tehnike za kreiranje logoa, uz kreiranje sopstvenog dizajna. Kroz ovaj proces imali su priliku da nauče o važnosti vizuelne komunikacije u digitalnom svetu, ali su i stekli praktične veštine za dizajniranje jednostavnih a efektnih logotipa koji se lako prepoznaju.

Zahvaljujući stručnosti nastavnice likovnog Suzane Vulović, radionica je bila izuzetno korisna i inspirativna za naše učenike, te smo sigurni da će im naučeno koristiti  u daljem obrazovanju i karijeri.

Life Skills program omogućava našim učenicima da unaprede digitalne veštine koje prevazilaze nastavni plan i program, što potvrđuje da je naša Savremena stvarno drugačija!