Održan humanitarni novogodišnji bazar u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 09.01.2023

Održan humanitarni novogodišnji bazar u Savremenoj

U novu godinu krenuli smo sa dobrim delima i najlepšim željama

Kao i prethodnih godina, članovi Učeničkog parlamenta su u poslednjoj nedelji 2022. godine, na kraju prvog polugodišta, organizovali humanitarni bazar.

Ovog puta su se angažovali učenici viših i nižih razreda kako bi napravili što lepše čestitke pred praznike, čijom su se prodajom u holu prikupljala sredstva za najugroženije. O tome gde će biti upućen prikupljeni novac predlog su dali takođe učenici parlamenta. Ovog puta odabrali su institucije u kojima se leče deca od malignih bolesti.

Predanost mališana i brzina kojom su izrađivali čestitke, uživanje dok to čine, briga oko organizacije, šljokice i cirkoni kojima su i nastavnici bili „ukrašeni” po rukavima ili kosi doprineli su tome da se svi podsetimo besmrtnih reči Duška Radovića: „Naše malo može biti mnogo onima koji nemaju nimalo!”

U vreme praznika sjajno je dobiti dugo očekivane poklone, ali je još savršenije u svojoj sreći setiti se i drugih. Ponosni smo na naše učenike koji su nas podsetili na to.