Razigrani početak jeseni u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 30.09.2022

Razigrani početak jeseni u Savremenoj

Savremeni đaci dočarali jesen svojim bojama i idejama

Naše učenike nije teško inspirisati da izraze svoju kreativnost. Ovoga puta tema je bila početak jeseni i naši savremeni osnovci su kroz kreativne radionice otkrivali različita lica jeseni i potpuno nas očarali svojim rešenjima.

Sa učenicima drugog razreda razgovarali smo o tome kako znamo da jesen stiže, šta nam jesen sve donosi i koliko traje. Pričali smo i o tome koje želje bi voleli da se ostvare do kraja jeseni. To je bio odličan način da vežbamo osećaj za vreme, što je u tom uzrastu veoma važno. Savremeni mališani su na papirićima napisali svoje želje sa rokom ispunjenja do kraja jeseni, a potom smo ih sve okačili na naš „Kišobran želja”. Neki učenici su poželeli petice, a neki ljubimce, neki poene u igrici, a neki zdravlje za svoju porodicu. Roditelji su, prilikom dolaska po decu, mogli da pročitaju želje sa kišobrana i nadamo se da će se mnoge od njih ispuniti.

Drugaci iz II-1 uživali su na likovnoj radionici „Drveće u parku”. Oduševili su nas detaljima koje su prepoznali i predstavili, kao i originalnošću svojih radova.

Savremeni trećaci su na času likovne kulture obrađivali temu „Ritam u prirodi”, koju obrađuju i učenici petog razreda. Inspiracije i ideja im nije manjkalo i pružili su nam zaista fascinantna rešenja.

Ovih dana raspisan je tradicionalni foto-konkurs „Portret jeseni”, na kome mogu učestvovati svi učenici Savremene osnovne škole. Konkurs je otvoren do 11. oktobra i verujemo da će nas naši učenici oduševiti kao i na prošlogodišnjem jesenjem foto konkursu.

Pored toga što čini život lepšim i bogatijim, kreativno razmišljanje je i veština koja se posebno ceni u modernom dobu. U Savremenoj svakodnevno negujemo kreativnost naših đaka i podstičemo ih da se izraze na različite načine.