Savremena eko-radionica o reciklaži sa učenicima iz International Schoola

/ / Blog, Cambridge, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII, Životne veštine / 08.02.2022

Savremena eko-radionica o reciklaži sa učenicima iz International Schoola

Ekološka svest i timski duh na delu

U ponedeljak, 7. februara, sa učenicima iz International Schoola održana je eko-radionica za učenike petog razreda Savremene osnovne škole. Glavna tema radionice bila je reciklaža, njen značaj i uloga pojedinca u tom procesu.

Učenici su na radionici saznali koliko svako od nas može da doprinese boljem sortiranju otpada, ali i koje su posledice nesavesnog odlaganja otpada. Osim predavanja, za učenike je bio organizovan i kviz. Podeljeni u parove, učenici su se takmičili jedni protiv drugih u poznavanju ekologije, odnosno reciklaže.

Savremena osnovna škola kao pravi primer „zelene” škole

Kroz redovnu nastavu i vannastavne aktivnosti, kao što su radionice, predavanja, izleti i volontiranje, učenici stiču neophodna znanja o potrebi očuvanja životne sredine. Za učenike je ova eko-radionica bila jedno sjajno iskustvo, kojim nisu samo podigli nivo znanja o značaju reciklaže već su razvili i timski duh i osećaj zajedništva kada je reč o očuvanju planete.