Savremena osnovna škola obeležila Dan bezbednosti dece na internetu

/ / Blog, Cambridge, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 02.03.2022

Savremena osnovna škola obeležila Dan bezbednosti dece na internetu

Kritički osvrt na ovu temu

U petak, 4. februara, je u Savremenoj osnovnoj školi obeležen Dan bezbednosti dece na internetu. Kolega Milić Vukojičić držao je radionice na časovima informatike i računarstva.

Najsadržajniji čas bio je u odeljenju V-2, gde su učenice Irina Ubiparip i Anika Ranković održale prezentacije i dale kritički osvrt na ovu temu.

Savremena se zalaže za bezbedno i pametno korišćenje interneta

Učenici naše škole koriste internet i informacione tehnologije s ciljem učenja i međusobnog povezivanja, ali smatramo da je veoma važno da se upoznaju i sa svim opasnostima koje nosi „surfovanje”. Svi smo se složili da korišćenje interneta treba da bude pametno i bezbedno, i zato je nastavnik informatike bio prava adresa za sve nedoumice.