Savremeni đaci postižu sjajne sportske uspehe

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 01.11.2022

Savremeni đaci postižu sjajne sportske uspehe

Negujemo ljubav prema sportu i zdrave navike

Jesen je počela u znaku raznih sportskih dešavanja, a naši savremeni osnovci uživali su u fizičkoj aktivnosti, takmičenjima i druženju. U proteklom periodu u Savremenoj smo organizovali mnoštvo sportskih događaja sa ciljem da negujemo sportski duh kod učenika i da podržimo njihove talente. Učenici su uživali, kako takmičući se tako i navijajući za svoje favorite.

Na Gradsko prvenstvo u stonom tenisu plasirao se naš talentovani osnovac Ignjat Ignjatović, iz odeljenja VI-1, a izuzetne veštine su, osim njega, pokazali i Đorđe Bojičić i Aleksa Maksić na školskom takmičenju.

Savremeni osnovci su veliki ljubitelji malog fudbala, pa su tako i ove godine sa velikim entuzijazmom i uz vatren navijački tim dočekali Školsko prvenstvo u malom fudbalu. Prvo mesto zauzeli su dečaci iz VII-1. I odbojka je jedan od sportova koji našim mališanima donose mnogo radosti. Svi se okupe da navijaju i podrže igrače i cela se škola ori od njihovog ushićenja. Timovi za odbojku su mešoviti, što znači da igraju i dečaci i devojčice, a ove godine je školski trofej osvojilo odeljenje VI-2.

Nastavnik fizičkog je pažljivo pratio učenike sedmog i osmog razreda, marljivo radio sa njima i imao nimalo lak zadatak da izdvoji svega nekoliko predstavnika za Opštinsko prvenstvo u košarci. No, naši đaci opravdali su njegov izbor i poverenje istakavši se veštom igrom na košarkaškom terenu.

Posebno zadovoljstvo za učenike bile su sportske igre odeljenja VI-2 na bazenu. Učenici su se zabavili, opustili i uživali u druženju.

Fizička aktivnost odražava se na svaki aspekt razvoja dece – od fizičkog, koji se podrazumeva, do emocionalnog i intelektualnog. Savremena zato revnosno neguje sportski duh i kontinuirano radi na podizanju svesti kako kod učenika tako i kod roditelja o ulozi fizičke aktivnosti i sporta u svakodnevici dece. Jedan od projekata koji to odlično ilustruje i čiji smo deo je „Math&Move”, koji odlično pokazuje uticaj zdravog motoričkog razvoja na sposobnost usvajanja znanja kod dece.