Savremeni učenici pokazali svoje umeće i na odbojkaškom terenu

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 19.05.2022

Savremeni učenici pokazali svoje umeće i na odbojkaškom terenu

Sportski pozdravi iz Savremene

Tokom školskog perioda deca učestvuju u velikom broju sportskih aktivnosti i na taj način razvijaju nove veštine koje će im koristiti tokom celog života. Savremeni osnovci se odlično pokazuju i u ekipnim i individualnim sportovima. Prošle nedelje pokazali su kako se snalaze na odbojkaškom terenu.

Za učenike starijih razreda tokom prethodne nedelje održan je turnir u odbojci. Učenici Savremene izuzetno vole sportska dešavanja u školi, pa su stoga i motivisani da u njima učestvuju.

U kategoriji učenika od V do VIII razreda najbolje je bilo odeljenje VII-2, a među njima su se naročito izdvojili Ana i Dunja Ljuština, kao i Marko Makoj. U odlučujućoj utakmici hrabro su se borili protiv odeljenja VI-2, u kom su bile izuzetne Mia Milošević i Đina Đinović.

Pobednici turnira, odeljenje VII-2, na kraju su morali da se suoče sa nastavničkom ekipom.
Iako je borba bila napeta do samog kraja, nastavnici su ipak pobedili, i to sa minimalnom razlikom.

Sportsko prijateljstvo i timski duh su ono najvrednije što se ponese sa turnira. Nekada pobedi jedna ekipa, nekad druga, ali sva deca su talentovana i uvek na terenu pokažu kako izgleda dobar odbojkaški meč.

Podrška je nešto što se u Savremenoj uvek oseti i puno nam je srce što su ostali učenici zdušno navijali, neki za nastavničku ekipu, a neki za učenike VII-2, što je doprinelo fenomenalnoj atmosferi na školskom terenu.

Već sada uviđamo koliko je sport važan i u kolikoj meri utiče na to da savremeni osnovci izrastu u poštene ljude. Pored toga, savremeni osnovci redovnim bavljenjem sportskim aktivnostima doprinose:

• adekvatnom rastu i razvoju;
  • poboljšavanju ravnoteže i koordinacije pokreta;
  • poboljšanju kvaliteta sna i zdravih navika;
  • razvijanju samopouzdanja i formiranju karaktera;
  • saznanju da se i sport i život sastoje i iz pobeda i iz poraza;
  • zaštiti od brojnih poroka savremenog društva.