Svečana dodela sertifikata Cambridge ICT Starters

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 09.03.2022

Svečana dodela sertifikata Cambridge ICT Starters

Savremeni učenici blistali od sreće

U petak je u Savremenoj održana svečana dodela sertifikata Cambridge ICT Starters. Trećaci su uspešno položili prvi deo Cambridge ispita i za to su im uručena priznanja. Oni su prvi učenici Savremene osnovne škole koji su zvanično polagali ispit iz ICT-a i svi su položili sa najvišim ocenama. Do kraja školovanja će imati još pet takvih ispita kako  bi na kraju dobili diplomu. Nastavnica koja ih je spremala za ispit tokom cele prošle i ove godine je Ira Tuba. Ona im je i uručila diplome, a svemu tome prisustvovali su i roditelji.

Učenici Savremene osnovne škole kroz redovnu nastavu i vannastavne aktivnosti usvajaju najperspektivnija IT znanja po zvaničnom programu Cambridge ICT Starters.

Cambridge ICT Starters je internacionalni program za usvajanje informaciono-tehnoloških znanja, kreiran za decu do 14 godina. Njegov cilj je da upozna osnovce sa osnovama IT tehnologije kako bi stekli digitalnu pismenost i razumeli uticaj koji tehnologija ima na nas.
Cambridge ICT Starters se sastoji iz tri nivoa, a na kraju svakog položenog nivoa učenici dobijaju međunarodno priznat sertifikat, koji predstavlja sjajnu osnovu za nastavak školovanja: Initial Steps, Next Steps, On Track.

Trećaci su uspešno položili prvi deo Cambridge ispita i ne dovodimo u pitanje da li će položiti naredne nivoe, jer su pokazali veliku količinu znanja. Kroz pažljivo osmišljene aktivnosti, stekli su veštine čitanja i tumačenja grafova u Excelu, istakli se kroz rad u Wordu i ispoljili kreativnost i maštu kroz rad u Paintu.

Savremeni osnovci će spremno dočekati budućnost

Kada je u pitanju usvajanje digitalne pismenosti, u današnjem svetu deca su u velikoj prednosti u odnosu na starije generacije, jer uče digitalne veštine od najranijeg doba. Mnoge od ovih veština biće presudne za praćenje nastave ili dalji profesionalni život, jer gotovo da nema tržišne niše ni posla u kojem generaciji koja trenutno odrasta neće biti neophodan neki oblik digitalne pismenosti za obavljanje dužnosti.

Zato Savremena priprema svoje učenike na sve izazove 21. veka.