Proslava dana škole i međunarodnog dana deteta

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 02.06.2022

Svečanost koju ćemo dugo pamtiti! Proslavili smo dan škole i međunarodni dan deteta

Veče puno ljubavi, osmeha i aplauza

Deca su ukras sveta, a učenici ukras Savremene i zahvaljujući njima Dan škole je proslavljen na najlepši mogući način, i to baš na Međunarodni dan deteta. Osnovci su sa nastavnicima specijalno za svoje roditelje, ali i za sve ostale, pripremili predivnu svečanost sa bogatim programom koja će se sigurno pamtiti.

Program je bio zamišljen tako da uključi što više dece u svoje izvođenje. Učenici su bili veoma zainteresovani i dosta osnovaca se prijavilo sa željom da pokaže svoj talenat i odvaži se na sceni. Mališani su se pokazali kao sjajni domaćini, vladali su scenom bez treme i svoje roditelje i nastavnike učinili ponosnim. Publika nije ostala ravnodušna, a priznaćemo da je tokom večeri bilo i suza radosnica.

Pored brojnih muzičko-scenskih nastupa, okosnicu programa činili su časovi u bojama. Program je počeo „plavim časom”, gde su učenici najavili program na srpskom i na engleskom jeziku. Svaki sledeći čas bio je u bojama Savremene i na tim časovima učenici su govorili o svojim uspesima na raznim poljima.

Interpretacijom poznatih stihova razveselili smo publiku

U prvom delu programa nastupao je mali hor – činili su ga učenici prvog, drugog i trećeg razreda. Izvođenjem poznatih dečjih pesama, kao što su Kolibrijevo „Proleće” i „Au, što je škola zgodna”, oni su razveselili publiku i svojom pojavom i talentom izmamili osmehe i aplauz.

Zatim su nastupali učenici starijih razreda koji pohađaju časove gitare, a publiku su prilično oduševili Bajaginim numerama. Naročitu pažnju privukao je veliki hor Savremene, koji je briljirao interperetacijama numera poznate pevačice Adel i numere iz najnovijeg filma o Džejmsu Bondu – čak dva učenika bila su kostimirana, dočaravajući tako scene iz filma.

Tokom programa naizmenično su se smenjivali časovi u bojama, kao i ples i muzika. Savremena plesna grupa izvela je svoj moderni ples. Koreografijom koju su sami osmislili i svojim nastupom izazvali su ovacije publike.

Ozbiljnosti programa doprineli su i naši pijanisti, učenici koji su učestvovali na brojnim takmičenjima i pokazali nam na sceni da su pravi virtuozi.

Dočarali smo bogatstvo Savremenih časova

Na poslednjem, „žutom času”, učenici su pokazali kako izgleda jedan čas sa VR naočarima u našoj školi. Istina, imali su malo poteškoća bez onolike podrške nastavnika koliku imaju na pravim časovima, ali niko im to nije zamerio. Nije baš lako dočarati lepotu savremenih časova van škole.

Na samom kraju usledio je dirljiv govor Jasmine Franolić, direktorke škole, gde se kao pravi domaćin zahvalila najpre roditeljima, prvim i pravim saradnicima škole, a zatim svim ostalim saradnicima koji doprinose da Savremena bude više od škole – oaza ljubavi, osmeha i znanja. Da predstava bude kompletna, ona je na sceni bila prevodilac na srpski, a njen govor je na engleskom izgovarala učenica koja je imala ulogu direktorke.

Na samom kraju priredbe premijerno je izvedena himna škole „Spremni smo za novo vreme”, po kojoj je nazvana i priredba, a hor je nagrađen dugim aplauzom. Autori himne su Jasmina Franolić, direktorka Savremene osnovne škole, i Miloš Petrović, nastavnik muzičkog, koji su sa puno ljubavi prema deci i svom poslu uradili tekst, muziku i aranžman.

Ovo veče krunisala je humanitarna izložba postavljena u holu Dečjeg kulturnog centra, gde se održala svečanost. Kupovinom karata za priredbu bilo je moguće preuzeti neki od radova savremenih učenika koji su nastajali tokom 3 meseca prikupljanja i recikliranja. Sav novac prikupljen u ovoj humanitarnoj akciji uplaćen je za lečenje i lepši život malog Vuka Grujičića.