Učenici Savremene briljirali na ispitu predmeta ICT

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 07.03.2022

Učenici III razreda koji prate Kombinovani program briljirali na ispitu iz Kembridž predmeta ICT

Savremeni učenici savladali gradivo sa lakoćom

U decembru je održan prvi zvaničan ispit iz Kembridž predmeta ICT Starters Initial Steps. Iako najmlađi, naši trećaci su hrabro izašli na ispit i uradili sve zadatke koji su im bili postavljeni. U okviru ovog ispita učenici su radili testove iz tri modula i pokazali koliko su vešti u kreiranju tekstualnih dokumenata, slika i vizuelnih efekata, ali i predstavljanju informacija pomoću grafikona.

Savremeni trećaci, koji pohađaju predmet ICT Starters Initial Steps na Kombinovanom programu, ne samo da su položili ispit već su sve zadatke uradili kao pravi mali IT stručnjaci, stoga na njihovim zvaničnim Kembridž sertifikatima ne piše samo da su položili, već da su položili sa zaslugama!

Jedva čekamo naredne ispite, zadatke i izazove koje nam sprema Cambridge International i ne sumnjamo da će naši učenici na Kombinovanom programu sve savladati sa lakoćom.

SAVREMENI OSNOVCI SPREMNI ZA BUDUĆNOST

Savremena osnovna škola svoje učenike priprema za budućnost u svakom pogledu, te je i program engleskog jezika za učenike koncipiran tako da su slušanje, čitanje i pisanje na engleskom jeziku usklađeni sa Cambridge English kvalifikacijama.

Pohađanjem Kombinovanog programa učenici se školuju po programu koji je obogaćen Kembridž predmetima i nastavom na engleskom jeziku, što značajno doprinosi njihovom internacionalnom usmerenju, kao i proširenju znanja i vokabulara.