Family Smart Day

„Family Smart Day”: Uzbudljiv i zabavan dan u najsavremenijoj školi u regionu koji će deca i roditelji pamtiti

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 07.05.2022

Igrali smo se i puno toga naučili

Zadovoljstvo nam je što smo povodom „Family Smart Daya” otvorili vrata Savremene i bili srdačni domaćini velikom broju dece i roditelja.

Roditelji sa decom mogli su besplatno u modernom ambijentu Savremene osnovne škole da provedu kvalitetno vreme, upoznaju se sa školom, dožive stvarno drugačije obrazovno iskustvo i iskuse čari škole u kojoj su deca u centru pažnje.

„Family Smart Day” je premašio očekivanja, kako dece tako i roditelja. Raduje nas što su imali prilike da osete kako je doći u školu sa osmehom. Od samog ulaska u prostorije Savremene na roditelje je najveći utisak ostavio moderan ambijent u kom se deca osećaju sigurno. Složili su se da je to savršena oaza za učenje i druženje.

Ne čudi nas što je tako jer prostor Savremene osnovne škole ispunjava visoke Kembridž standarde. Odlikuje se multifunkcionalnošću, interaktivnošću i, iznad svega, bezbednošću. Ovo je prostor u kome učenici na slobodan i angažovan način istražuju, usvajaju znanja, druže se i smeju.

Deca uzrasta od 6 do 11 godina i njihovi roditelji proveli su kvalitetno vreme, informisali se o školi i doživeli stvarno drugačije obrazovno iskustvo

Savremena je škola u čijem su kreiranju učestvovali roditelji i vrlo dobro znamo kako svakodnevni trenuci ispunjeni ljubavlju među roditeljima i decom predstavljaju osnovni element za detetov društveni, emotivni, kognitivni i zdrav razvoj. „Family Smart Day” je bio sjajna prilika da se roditelji i deca kroz zajedničke aktivnosti dodatno povežu, zabave, prošire interesovanja, otkriju talente, pokažu kreativnost i nauče nešto novo.

Mališani su doživeli nesvakidašnje obrazovno iskustvo, istražili razne teme i pristupili nauci iz potpuno nove perspektive kroz 9 različitih interaktivnih radionica:

• 9D putovanje VR Starshipom;
  • Obilazak Zemlje pomoću VR naočara;
  • Pokreni robota na STEM stolu;
  • OSMO: Napravi svoju igricu;
  • iPad kviz: Koliko znaš o bajkama?;
  • Probudi muzikalnost i otkrij talenat;
  • Čarobne ručice i prstići;
  • Likovna radionica: Mali umetnici i kreativci;
  • Oživimo crteže.
Učionice Savremene osnovne škole

Otputovali su do dalekih predela i zakoračili u IT svet

Zahvaljujući tehnologiji koja se svakodnevno koristi u nastavi učenici Savremene osnovne škole imaju mogućnost da zakorače u svet programiranja na zabavan i svom uzrastu prilagođen način i upoznaju se sa zanimljivom stranom tehnologije.

Tu priliku smo pružili i posetiocima „Family Smart Daya”. Otvorili su vrata IT sveta i pokretali robote, spajali magnetne blokove, napisali svoj prvi program i upravljali junakom igrice kog su sami kreirali vodeći ga kroz različite izazove. Učestvovali su i u iPad kvizu i pokazali svoje impresivno znanje o bajkama.

VR naočare i 9D svemirski brod su ih ostavili bez daha

Pomoću VR naočara posetili su udaljene predele, otkrili njihova prirodna bogatstva i različite biljne i životinjske vrste koje na njima žive. Susreli su se i upoznali sa raznovrsnim kulturama sveta, posetili piramide, leteli iznad planinskih vrhova i morskih prostranstava.

Putovali su i Sunčevim sistemom u najsavremenijem 9D svemirskom brodu, vratili se u period praistorije i družili sa dinosaurusima. Upoznali su anatomiju ljudskog tela i prisustvovali epskim borbama između mitskih vitezova i zmajeva.

Posvetili smo pažnju talentima i probudili maštu

U Savremenoj se veliki akcenat stavlja na otkrivanje i negovanje talenata. Zato su tokom „Family Smart Daya” održane i radionice na kojima su deca probudila svoju kreativnost i ljubav prema muzici i umetnosti.

Zahvaljujući ovim radionicama mališani su otkrili čari različitih instrumenata, upoznali se sa osnovnim muzičkim elementima, kao što su melodija, ritam i harmonija. Saznali su kako muzikom mogu podstaći različita osećanja.

Kroz radionicu „Čarobne ručice i prstići” sa učiteljicama iz Savremene osnovne škole ukrašavali su uskršnja jaja na veoma maštovit način i pravili korpice za njih.

Družili su se i zabavili, crtali, slikali, vajali, radili sa plastelinom, voštanim bojama i četkicama na likovnoj radionici. A najveću pažnju im je privukla radionica na kojoj su oživljavali crteže. Pomoću tableta, koji se inače koristi u nastavi u Savremenoj, crteži učenika praktično su postali živi, kroz ubedljive 3D prizore. Na taj način je deci koja su učestvovala u ovoj radionici dodatno podstaknuta kreativnost.

Dete koje sa zadovoljstvom uči lakše će usvajati nova znanja. Verujemo da su posetioci ovogodišenjeg „Smart Daya” kući otišli bogatiji za nova znanja i iskustvo i, što je najvažnije, srećniji i sa osmehom.

I vaše dete zaslužuje školu u koju će ići sa osmehom, otkrivati i razvijati talente i osećati se bezbedno. Zaslužuje školu koja je stvarno drugačija.

Zato posetite Savremenu jer je u toku upis u generaciju 2022/23.