Održan prvi sastanak Erasmus+ projekta „Math&Move”

/ / Blog, Erasmus+, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, profesori, Uncategorized, V-VIII / 12.12.2022

Održan prvi sastanak Erasmus+ projekta „Math&Move”

Prvi sastanak Erazmus+ projekta „Math&Move” doneo je razmenu iskustva u vezi sa projektnim aktivnostima i uspostavljeni su planovi za dalji rad na njegovoj realizaciji.

Od oktobra 2022. Savremena osnovna škola je deo još jednog Erazmus+ projekta koji je pobedio na konkursu i koji finansira Nacionalna agencija Francuske. Osnovni cilj projekta „Math&Move” je podsticanje interesovanja i motivacije učenika za učenje matematike za uzrast od 6 do 9 godina.

U novembru je održan prvi sastanak u vezi sa ovim projektom, koji obuhvata partnerstvo između Francuske, Grčke, Belgije i Srbije. Eksperti su otputovali na sastanak u Bomon de Lomanj, naselje u južnom delu Francuske, gde ih je ugostio domaćin projekta – francuska organizacija Fermat Science.

Projektni konzorcijum je razgovarao o planu rada, upravljanju projektom i konkretnim projektnim aktivnostima. Predviđeni su dalji koraci i realizacija plana za svakog partnera pojedinačno. Prvi sastanak je protekao veoma uspešno, u inspirativnoj i prijateljskoj atmosferi, a drugi je zakazan već za jun i isplanirano je da se održi u Belgiji.