Zdrava ishrana

ZDRAV ŽIVOT I IZBALANSIRANA ISHRANA

ZA PRAVILAN RAZVOJ VAŠEG OSNOVCA

Kvalitetna i zdrava ishrana omogućava stalan priliv energije neophodne za kvalitetno ispunjavanje obaveza koje se nalaze pred osnovcima. Takođe, izbalansirani obroci povećavaju koncentraciju i omogućavaju učenicima bolje pamćenje i lakše savladavanje lekcija.

Izbalansirana ishrana važna je za celokupno psihofizičko zdravlje dece i zato se u Savremenoj svakom obroku posvećuje velika pažnja.

NAJKVALITETNIJA ISHRANA ZA BOLJA POSTIGNUĆA UČENIKA

Usvajanje svesti o značaju aktivnog života i pravilne, balansirane ishrane u osnovnoj školi omogućava učenicima da ove navike lakše održavaju i kasnije.

Neuronauka je dokazala da ono što deca jedu ima velikog uticaja na njihove mentalne sposobnosti.

Hrana koju učenici konzumiraju predstavlja gorivo za njihovo telo. Zato je važna briga o načinu pripreme i unošenja namirnica koje su pune vitamina, minerala i hranljivih vlakana.

ŠKOLSKI RESTORAN

Na svakodnevnom meniju školskog restorana nalazi se najkvalitetnija zdravo pripremljena, raznovrsna hrana, kao i ukusni napici od svežeg voća i povrća, koje obezbeđuju sertifikovani i provereni restorani sa odličnom reputacijom u Beogradu.

Dnevni meni sastoji se od:

• supe ili čorbe,
  • glavnog jela koje sadrži i porciju povrća,
  • sezonske salate,
  • zdravog, integralnog hleba i
  • voća.
  • Supa
  • Glavno jelo
  • Salata
  • Hleb
  • Voće

U dogovoru sa roditeljima, učenici sami odlučuju šta će jesti kog dana, tako što pre početka meseca popunjavaju upitnik sa odabirom jela po danima.

Najkvalitetnija hrana za najbolje rezultate vašeg deteta.

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!